banner39

banner35

İngiltere: Ülkede terör tehdidi seviyesi düşürüldü

İngiltere İçişleri Bakanı Priti Patel, ülkenin terör tehdidi seviyesinin "şiddetli"den "önemli"ye düşürüldüğünü açıkladı.

Avrupa 10.02.2022, 00:19
İngiltere: Ülkede terör tehdidi seviyesi düşürüldü

 İngiltere İçişleri Bakanı Priti Patel yaptığı yazılı açıklamada bulundu.

"Müşterek Terörizm Analiz Merkezi (JTAC), İngiltere ulusal terör tehdidi seviyesini 'şiddetli'den 'önemli'ye indirdi. Bu da İngiltere'de bir terör saldırısının muhtemel olduğu anlamına geliyor." 

Patel, ekim ve Kasım 2021'de İngiltere'de art arda meydana gelen 2 terör saldırının ardından tehdit seviyesinin "şiddetli"ye yükseldiğini hatırlattı.

"JTAC, bu 2 saldırıya rağmen İngiltere'deki terör tehdidinin mevcut doğası ve ölçeğinin, saldırılardan önce görülen tehdit seviyesiyle tutarlı olduğuna karar verdi."

Patel, tehdit seviyesindeki bir düşüşün olumlu olduğunu ancak olası tehlikelere asla kayıtsız kalamayacaklarını vurgulayarak, rehavete karşı uyardı.

İngiltere'de terör tehdidi seviyesi

İngiltere'de terör tehdidi seviyesi, "düşük" (saldırı pek muhtemel değil), "orta" (saldırı muhtemel ancak olası değil), "önemli" (saldırı muhtemel) ve "şiddetli" (saldırı büyük ölçüde muhtemel) olmak üzere 4 aşamadan oluşuyor.

Milletvekili David Amess'in 15 Ekim'de öldürülmesi ve 14 Kasım'da da Liverpool'daki bir hastanesinin dışında meydana gelen patlama nedeniyle tehdit seviyesi yükselmişti.

Yorumlar (0)
26
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?