banner39

İngiltere 'Yunan Bakan'ı konuşuyor

Zor durumdaki Yunanistan'ın AB ile ekonomik müzakerelerini yürütecek olan Marksist Maliye Bakanı Varufakis'in Londra'da mevkidaşıyla yaptığı ilk görüşmedeki tavırları günün konusu oldu

Avrupa 03.02.2015, 17:53 03.02.2015, 18:38
İngiltere 'Yunan Bakan'ı konuşuyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Yunanistan Maliye Bakanı Yanis Varufakis'in İngiliz mevkidaşıyla görüşmesindeki oturuşu dikkat çekti. Sosyal medyada Varufakis'in tavırlarıyla ilgili birçok yorum yapıldı.

Sıra dışı kişiliğiyle tanınan Yunanistan Maliye Bakanı Yanis Varufakis, İngiliz mevkidaşı George Osborne'la görüşmesindeki tavırlarıyla gündeme oturdu. Varufakis'in bacak bacak üstüne atarak rahat bir tavırla Osborne'la konuştuğu fotoğraflar sosyal medyada kısa sürede en fazla yorum yapılanlar arasına girdi.

NTV'de yer alan habere göre, göreve gelir gelmez AB ve IMF ile borç pazarlığına oturan Yanis Varufakis, dün İngiliz mevkidaşıyla görüşmeye siyah deri palto, parlak mavi gömlekle gitti. Varufakis'in tıpkı Başbakan Alexis Tsipras gibi kravat takmadığı görüldü. AB ve IMF'ye 315 milyar euro borcu olan Yunanistan'ın Maliye Bakanı Varufakis'in otururken ayağını İngiliz bakana doğru uzatması da dikkat çekti.

'SÜPER ZENGİNLERİN ÜZERİNE GİDİLECEK'

Varufakis, Osborne'la görüşmesi sonrası İngiliz Financial Times gazetesine de bir demeç verdi. Maliye Bakanı, borç affında ısrar etmeyeceklerini açıkladı. Borçların ödenmesinin uzun bir zaman dilimine yayılmasını isteyen Varufakis, uluslararası kreditörlerin elindeki tahvilleri yeni tahvillerle takas etmeyi önerdi. Varufakis, "Ülkede vergi borcu olan 'süper zenginler'in ise üzerine kararlılıkla gidileceğini" söyledi.

Varufakis, seçildikten sonra yaptığı yorumlarda kendisini "marksist" olarak tanımlamıştı.

banner53
Yorumlar (0)
12
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?