banner39

İngiltere'de 5 çocuk yangında öldü

İngiltere nedeni henüz belirlenemeyen bir yagında yaşları 5 ile 10 arasında değişen 5 çocuk hayatını kaybetti

Avrupa 11.05.2012, 14:56 11.05.2012, 16:52
İngiltere'de 5 çocuk yangında öldü

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İngiltere'nin Derby şehrine bir evde çıkan yangında 5 çocuk öldü. Yangının çıkış sebebi henüz bilinmezken, olayla ilgili 20'li yaşlarda bir kadın gözaltına alındı.

Dün gece yerel saat ile 3 sularında çıkan yangında 5 ila 10 yaş arsındaki 5 çocuğun hayatını kaybettiği belirtildi. 13 yaşındaki diğer bir çocuğun da, Birmingham Hastanesi'ne sevk edildiği ve durumunun ciddi olduğu açıklandı. Çocukların ebeveynleri olduğu tahmin edilen ve yangından ciddi yara almadan kurtulan iki yetişkinin ise şehirdeki Royal Derby Hastanesi'nde müşahede altında tutulduğu kaydedildi.

Olayın görgü tanığı Joe Peel, köpeğinin havlaması üzerine uyandığını ve komşusunun penceresinde duman görür görmez hemen itfaiyeye haber verdiğini ifade etti.

Peel, itfaiyenin çok kısa süre içinde olay mahalline geldiğini sözlerine ekledi.

Derby polis ve itfaiye yetkililerinin yaptıkları ortak basın açıklamasında, yerel saat ile 3.46'da aranan itfaiyenin olay mahalline birkaç dakika içinde ulaştığını, fakat buna rağmen çocukların ölümüne engel olunamadığını kaydetti. İtfaiye ekiplerinin evdeki tüm çocukları yangından dışarıya çıkardıklarını, hayatını kaybeden 5 çocuğun duman zehirlenmesine maruz kaldıkları kaydedildi.

banner53
Yorumlar (0)
23
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?