banner15

İngiltere'de 'ekmekte fare' skandalı

İngiltere'nin en büyük gıda üreticilerinden olan ve yüzde 99 pazar payı bulunan bir şirketin yaptığı ekmeğin içinde fare çıktı.

İngiltere'de 'ekmekte fare' skandalı


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İngiltere'nin en büyük gıda üreticilerinden Premier Foods'a bir ekmeğinden çıkan fare yüzünden 17 bin Sterlin'lik (yaklaşık 19 bin TL) ceza kesildi. Stephan Forse adlı bir İngiliz, geçtiğimiz sene ocak ayında bir marketten aldığı tost ekmeğini eve getirdi.

6 yaşındaki ikiz çocukları Matthew ve Jonathan ile 8 yaşındaki Hammah için tost yapmak isteyen baba Stephen Forse, ekmeklerin arasında sıkışmış olan 4 santimetre uzunluğundaki fareyi görünce şoke oldu. Polis merkezinde sürücü eğitmeni olarak görev yapan Forse, şirketi mahkemeye verdi. Oxford Kraliyet Mahkemesinde görülen davada şirket, üretimin bütün safhasını kontrol etmediklerini itiraf etti. Bunun üzerine mahkeme şirkete 17 bin Sterlin ceza kesti.

YÜZDE 99 PAZAR PAYINA SAHİP

İngiltere'nin en büyük gıda üreticilerinden olan ve yüzde 99 pazar payı bulunan şirketin ürünlerini 47.2 milyon kişi tüketiyor. Farenin kuyruğunun olmaması, daha önce yenilmiş olabileceği şüphesini doğurdu. Şirket yaptığı açıklamada tüketicilerinden özür diledi. 


 

 

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2010, 23:46
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48