İngiltere'de ırkçılar Müslüman ailenin evini bastı

İngiltere'de Müslüman bir ailenin evine baskın yapan çete 'sizi pislik IŞİD'liler, öldürüleceksiniz' diye bağırdığı öğrenildi. Polis olayla ilgili soruşturma başlattı

İngiltere'de ırkçılar Müslüman ailenin evini bastı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İngiltere'de Çarşamba günü akşam saatlerinde Müslüman bir ailenin evine baskın yapan çete "Sizi öldüreceğiz, IŞİD'li pislikler" diye bağırdığı öğrenildi. Yüzleri maskeli üç kişiden oluşan grubun ellerinde tabanca, bıçak ve satır olduğu da öğrenildi.

Olayla ilgili soruşturma başlatan yetkililer olayın bir soygun olmadığını ve ırkçı bir çete tarafından gerçekleştirildiğini bildirdi.

Irkçı saldırının ardından hayatlarından endişe eden aile üyelerinin Greater Manchester'da bulunan akrabalarının yanına gittiği kaydedildi.

Olayla ilgili araştırma yapan dedektif Ben Cottam, "Bu ırkçı nefret suçudur. Bu aileler için çok üzücü bir durum. Yetkililer olarak böyle bir zamanda onların yanında olmalı ve destek olmalıyız" ifadelerini kullandı.

İngiltere'de Müslümanlara yönelik saldırı vakaları daha önce de yaşanmıştı. Avrupa ve ABD'de son yıllarda artan İslamofobik saldırıları burada yaşayan Müslümanları her geçen gün endişelendiriyor. 

 

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2016, 15:00
banner53
YORUM EKLE

banner39