İngiltere'de meclis binası önünde olaylar çıktı

Seçimlerin sonuçlarının açıklandığı İngiltere'de meclis binası önünde bir grup polisle çatıştı, iki kişi polisle çatıştı

Avrupa 08.05.2015, 11:22 08.05.2015, 11:22
İngiltere'de meclis binası önünde olaylar çıktı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İngiltere’nin başkenti Londra'daki meclis binasının önünde toplanan bir grup gösterici polisle çatıştı. Sis bombasının patlatıldığı olaylar sırasında iki kişi gözaltına alındı.

Westminster’daki meclis binası önünde toplanan yaklaşık 50 kişilik bir grup, Muhafazakar Parti'nin yeniden genel seçimleri kazanması durumunda yağma ve çatışmaya devam edeceklerini açıkladı.

İngiliz polisi meclis önündeki gösterilerin ardından yürüyüşe geçen kendilerini ‘‘anarşist, anti-kapitalist’’ olarak tanımlayan gruba saatlerce müdahale etmedi.

Buradaki gösterilerin ardından yürüyüşe geçen grup, ülkede yapılan genel seçimlerle ilgili gelişmeleri takip eden TRT, Reuters, CNN, BBC gibi haber kanallarının da yer aldığı barikatlarla çevrili alana zorla girmeye çalıştı.

SİS BOMBASI PANİĞE NEDEN OLDU

Göstericilerden birkaçı barikatları aşarak basın mensuplarının üzerine doğru yürüdü. Durumun ciddiyetini son anda fark eden İngiliz polisinin göstericilere müdahalesi oldukça sert oldu. Polis ve göstericiler dünya medyasının önünde polisle çatıştı.

Çıkan olaylar sırasında bir göstericinin polise fırlattığı sis bombası ise bir anda paniğe yol açtı. Göstericilerin fırlattığı sis bombası polis tarafından kontrol altına alındı.

İngiliz polisi gösteri sırasında meclis önündeki güvenlik önlemlerini arttırdı. Grubun önünde adeta etten duvar ören polisle göstericiler arasında sözlü sataşmalar gece boyunca devam etti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?