banner39

İngiltere'de Müslümanlar, kilise satın aldı

İngiltere'de cemaatinin sayısı azalınca satışa çıkarılan bir kiliseyi Müslümanlar satın aldı.

Avrupa 21.10.2013, 21:35 21.10.2013, 21:35
İngiltere'de Müslümanlar, kilise satın aldı

İngiliz basınında yer alan haberlere göre, Stoke-on-Trent bölgesindeki Saint Peter's Katolik kilisesi satış işlemlerinin tamamlanmasının ardından kapılarını tamamen kapattı.

Kilise yetkilileri, bölge yakınlarında bulunan başka bir kilisede hizmetin devam edileceğini kaydetti ve satıştan elde edilen paranın cemaatin yararına kullanılacağını belirtti.Müslüman alıcıların kimlikleri açıklanmadı.

Kilise sözcüsü, satışa çıkan kilise için birkaç teklif yapıldığını ancak en iyi teklifin Müslüman cemaatten geldiğini söyledi. "Son zamanlarda bölgede yaşayan Katoliklerin sayısı azalmıştı" diyen sözcü, Birmingham Başpiskoposunun yönetimindeki bölgede 200'den fazla kilise bulunduğunu ve buradaki Katolik cemaatin nüfusunun 285 bin civarında olduğunu belirtti.İngiltere'de 2007 yılında yapılan bir ankete göre, ada halkının sadece yüzde 15'i ayda bir defa kiliseye gidiyor. Düzenlenen başka anketlerin sonuçlarına göre ise, Birleşik Krallık, Avrupa genelinde kilisedeki etkinliklere katılımın en düşük olduğu ülke.

Kaynak: AA

 

banner53
Yorumlar (0)
35
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?