banner15

İngiltere'de yüzlerce kişi tutuklandı

İngiltere'de bir kişinin polis tarafından öldürülmesi sonrası başlayan olaylara müdahale eden polis bin 500'den fazla kişiyi tutukladı

İngiltere'de yüzlerce kişi tutuklandı

İngiltere polisi, yağma ve kundaklama olaylarıyla ilgili olarak şimdiye kadar 1500'ü aşkın kişinin tutuklandığını açıkladı.

Üst düzey emniyet yetkilisi Stephen Kavanagh, sokaklardaki şiddet ve asayişsizliğe karışanları aramaya devam ettiklerini ve tutuklananların toplam sayısının 2500 kişiyi aşmasına şaşırmayacağını söyledi.

Mahkemeler 24 saat boyunca aralıksız çalışırken, çok sayıda kişinin normalde beklenenden daha ağır cezalara çarptırıldığı görülüyor.

Bir dükkandan yaklaşık beş dolar değerinde şişe su çalan bir adama altı ayın üzerinde hapis cezası verildi.

Yağmalama olaylarında toplumun farklı kesimlerinden insanların yer aldığı anlaşılıyor. Tutuklananlar arasında 11 yaşında bir oğlan çocuğu, genç bir balerin ve yağmalanan bir elektronik dükkanından televizyon çaldığını itiraf eden 24 yaşında bir üniversite mezunu var.

Londra'da kundaklanan bir dükkandaki yangını söndürmeye çalışırken dayak yiyen emekli bir adamın kaldırıldığı hastanede öldüğü açıklandı.

Polis, olayla ilgili olarak 22 yaşında bir adamın cinayet zannıyla tutuklandığını belirtiyor. Dört gece boyunca süren olaylar esnasında ölenlerin sayısı beşe yükseldi. Bundan önce Birmingham kentinde arabayla ezilen üç genç ve Londra'da başından vurulan bir kişi ölmüştü.

Kaynak: BBC

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2011, 17:10
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35