İngiltere'den Ukrayna Silahlı Kuvvetlerine yardım

İngiltere Savunma Bakanı Michael Fallon Ukrayna'nın toprak bütünlüğünü korumasına yardımcı olmak için yarım milyon sterlin ilkyardım malzemesi yardımında bulunacak

İngiltere'den Ukrayna Silahlı Kuvvetlerine yardım

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İngiliz hükümeti, Ukrayna Silahlı Kuvvetlerine (UAF) yarım milyon sterlinlik ilk yardım malzemesi desteğinde bulunacağını duyurdu.

İngiltere Savunma Bakanı Michael Fallon, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, ülkesinin Ukrayna'ya verdiği destek çerçevesinde, UAF askerlerinin kullanımı için binlerce ilk yardım seti gönderileceğini bildirdi.

Fallon, "Ukrayna'nın toprak bütünlüğünü korumasına yardımcı olmaya bağlıyız. Bu destek paketleri ile verdiğimiz eğitimler sağlam bir temelde oturuyor. Yardımlarımız, UAF askerlerinin tedavisine yardımcı olurken, savunma kapasitelerini kuvvetlendiriyor ve direnç inşa ediyor" ifadesini kullandı.

Fallon, Ukrayna'dan gelen talebe cevaben, yaklaşık 500 milyon sterlin değerindeki yardımın nisan ayında askeri uçakla bölgeye ulaştırılacağını kaydetti.

İngiliz hükümeti şimdiye kadar UAF'ye 1 milyon sterlin tutarında öldürücü olmayan askeri yardımda bulundu. Hükümet daha önce de İngiliz askerlerinin UAF'ye bağlı askerlere taktik ile ilk yardım eğitimi verdiğini açıklamıştı.

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2016, 15:38
banner53
YORUM EKLE

banner39