banner39

İran büyük şirketlerle doğalgazı görüştü

İran Petrol Bakanı Iraki, Fransa'da aralarında BOTAŞ'ın da bulunduğu dünyanın en büyük enerji firmalarıyla, İran doğalgazının çıkarılıp satılması konularını görüştü

Avrupa 06.06.2015, 16:08 06.06.2015, 16:45
İran büyük şirketlerle doğalgazı görüştü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İran, dünyanın önde gelen enerji firmalarıyla doğalgaz ve petrol pazarlıkları yapmaya başladı. Paris'te düzenlenen enerji konferansında İran ile bazı büyük şirketler arasında ön görüşmeler yapıldı.

Fransa'nın başkenti Paris'te bu yıl 26'ncısı düzenlenen Dünya Doğalgaz Endüstrisi Konferansı'nda doğalgaz endüstrisi ile ilgili kararlar alınmak üzere bir çok ülkeden yetkili bir araya geldi.

İran Petrol Bakanı yardımcısı Hamid Rıza Iraki de burada dünyanın önde gelen enerji şirketleriyle görüşmelerde bulunduklarını açıkladı.

Iraki, konferans sonrasında yaptığı açıklamada, İran Milli Doğalgaz Şirketi yetkililerinin Türkiye’nin BOTAŞ, Fransa Petrol Şirketi, TOTAL ve Suez Energy firmalarının aralarında bulunduğu birçok uluslararası enerji şirketiyle görüştüklerini söyledi.

Iraki, yaptıkları görüşmelerde İran doğalgazının çıkarılması, işlenmesi ve dünyaya pazarlanması gibi konuların ele alındığını ifade etti.

Yorumlar (0)
30
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?