banner39

Irkçı karşıtları Trump'ın mitingini iptal ettirdi | VİDEO

Chicago’da miting hazırlıkları yapan Trump'a ırkçılık karşıtı gruplar tarafından izin verilmedi. Mitingin yapılacağı salonu dolduran ırkçılık karşıtları programın iptalini sağladı

Avrupa 12.03.2016, 08:55 12.03.2016, 09:08
Irkçı karşıtları Trump'ın mitingini iptal ettirdi | VİDEO

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İslam ve yabancı düşmanlığı üzerine seçim kampanyasını yürüten ABD başkan aday adayı Donald Trump’ın Chicago’daki mitingi ırkçılık karşıtı grupların çabasıyla iptal edildi.

Milyarder iş adamı Trump, gelecek hafta Illinois eyaletinde yapılacak ön seçim öncesinde Chicago’da kampanya çalışması kapsamında Illinois Üniversitesi’ndeki bir salonda miting yapmaya hazırlanıyordu.

Ancak miting öncesinde “ırkçılık yaptığı ve göçmenler aleyhine politikalar önerdiği” gerekçesiyle protestoda bulunmak isteyen yüzlerce kişi, binlerce Trump taraftarının doldurduğu salonun içinde ve dışında toplandı. Gergin bir ortam oluşması üzerine Trump’ın kampanya ekibi, güvenlik gerekçesiyle mitingin iptal edildiğini duyurdu.

İptal anonsunun yapılmasının ardından bazı Trump karşıtları ile destekçileri arasında sözlü tartışmalar ve sonrasında arbede yaşandı.

Gergin ortamda bazı kişilerin yumruklaştığı görüldü.

Gerilimin artması üzerine salona çok sayıda polis girdi. Kavgaya karışan birkaç kişi gözaltına alındı.

ST.LUIS'DE DE TRUMP PROTESTO EDİLDİ

Donald Trump, Missouri eyaletinin St. Louis kentinde düzenlediği miting sırasında da protesto edildi. Protestolar nedeniyle Trump’ın taraftarlarına seslendiği etkinlik yaklaşık 10 dakika duraksadı.

St. Louis’deki gösterilerde protestoculardan en az 10 kişinin gözaltına alındığı, bir kişinin ise yaralandığı açıklandı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?