banner39

Irkçı terörist Breivik'ten ilginç tehdit!

Norveç'te katliam yapan ırkçı terörist Breivik, kendisine yeni bir playstation oyun aleti alınmadığı takdirde açlık grevine başlayacağını duyurdu

Avrupa 15.02.2014, 14:02 15.02.2014, 16:22
Irkçı terörist Breivik'ten ilginç tehdit!

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Norveçli ırkçı terörist Anders Behring Breivik, basına da sızan bir mektupla hapishanedeki şartlardan şikayetçi oldu. Kullandığı playstation 2 oyun aletinin daha yenisi olan üçüncü versiyonu ile değiştirilmediği takdirde açlık grevine başlayacağını bildiren Breivik, kendisine gösterilen uygulamayı 'işkence' tabiriyle ifade etti. Yeni playstation oyunu ile yetişkinler için geliştirilmiş ve kendi istediği oyunları oynamak istediğini, kendisine verilen daktilo yerine de bir bilgisayar istediğini belirtti.

Breivik, daktilosu ile yazdığı 29 Ocak tarihli mektubunda 2011'den beri tek başına bir hücrede kaldığını, bu yüzden diğer mahkumlardan daha iyi meşguliyet imkanlarına sahip olması gerektiğini savundu.

Norveçli ırkçı terörist mektubuna ilave ettiği listede, yazdığı mektupların posta ücretini ödeyebilmek için kendisine verilen haftalık 300 Kron (36 Avro) harçlığın da iki kat artırılmasını taleb etti ve hergün bedeninde arama yapılmasına da son verilmesini istedi.

Breivik, istekleri yerine getirilmediği takdirde açlık grevine başlayacağını, açlık grevinin dışında da isteklerinin yerine getirilmesini sağlayacak başka alternatif tedbirlerinin de bulunduğunu kaydetti. Açlık grevine ne zaman başlayacağını yakın zamanda bildireceğini ifade eden Breivik, Adalet Bakanı Anders Anundsen ve hapishane müdürü Marianne Vollan kendisine hayvandan daha kötü muamele etmeye son verinceye kadar bu eylemini sürdüreceğini belirtti.

Breivik, 2011 yılı Temmuz ayında, önce Norveç hükümet binası yakınında büyük bir bombalı saldırı yapmış, daha sonra da Utöya adasına giderek burada 69 insanı katletmişti. 24 Ağustos 2012'de Oslo mahkemesi tarafından suç işleyebilecek biri olduğu kanaatine varılarak 21 yıl hapis cezası verilmişti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?