banner39

Irkçılara ilk operasyon Almanya'dan

Norveç saldırısından sonra ilk operasyon Almanya'dan geldi. Alman polisi Baden-Württemberg Eyaletinde ırkçı gruplara baskın yaptı, çok sayıda silah ele geçirdi

Avrupa 28.07.2011, 13:24 28.07.2011, 15:29
Irkçılara ilk operasyon Almanya'dan

Mucahid Yıldız – Dünya Bülteni / Almanya

Alman polisi güneydeki Baden-Württemberg Eyaletinde ırkçıların bulunduğu 21 ev ve binaya baskın yaparak, çok sayıda silah ele geçirdi. Silah taşıma kanununa aykırı davrandıkları gerekçesiyle 18 kişiyi gözaltına aldı.

Ludwigsburg, Böblingen, Sigmaringen, Heilbronn, Rems-Murr-Kreis ve Karlsruhe şehirlerinde ve çevresindeki yerleşim yerlerinde yapılan baskınlarda çok sayıda manüpile edilmiş havalı tüfek, yüzden fazla mermi, ‘Mauser’ marka bir tabanca ve bıçaklar ele geçirildi.

Yaşları 17 ile 49 arasındaki zanlıların Backnang bölgesindeki ‘Standarte Württemberg’ isimli neonazi grup üyesi olduğu bildirildi. Baden-Württemberg Eyaleti Kriminel Dairesi LKA’nın verdiği bilgiye göre sözkonusu grup, her türlü yolu kullanarak yabancıların Almanya’dan çıkarılmasını hedefliyor. Savcılık araştırmaları sonucu, bu grubun yabancılara karşı kullanmak üzere daha fazla silah sağlamaya çalıştıkları ortaya çıktı.

LKA ve Stuttgart Başsavcılığı Mart ayından bu yana neozi grup hakkındaki incelemesine devam ediyordu. Somut bir saldırı planı bulunamayan baskına 140 güvenlik görevlisi katıldı ve çok sayıda ırkçı propaganda malzemesi de ele geçirildi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?