banner39

IŞİD, Almanya'yı tehdit etti

IŞİD Almanca olarak yayınladığı bir video mesajı ile Almanya'yı tehdit etti.

Avrupa 06.08.2015, 11:01 06.08.2015, 11:01
IŞİD, Almanya'yı tehdit etti

Mucahid Yıldız – Dünya Bülteni / Almanya

Almanca konuşan iki IŞİD mensubu, internette Almanca olarak hazırlanan bir video mesajı ile saldırı tehdidi yaptı. IŞİD militanlarından biri, doğrudan Federal Başbakan Angela Merkel'i muhatab alarak, Almanya'nın IŞİD'e karşı savaşa destek olması ve Federal Ordu'nun Afganistan'da asker bulundurması nedeniyle intikam alınacağını söylüyor.

Ellerinde kaleşnikof makinalı tüfekle kamera karşısına çıkan IŞİD militanları, videoda Almanya'daki 'erkek ve kız kardeşleri'ne hitaben Suriye ve Irak'taki mücadeleye katılmaları çağrısı yapıyorlar. Şayet oraya gitmelerine imkan yoksa, 'imansızlar'a Almanya ve Avusturya'daki evlerinde saldırmalarını istiyorlar.

Almanya'ya tehdit videosunun Suriye'deki tarihi Palmira kalıntıları arasında çekildiği bildirildi. Video görüntülerinde konuşan militanlardan biri arada bir Almanca konuşmayı bırakarak Arapça konuşuyor.

Videonun sonunda IŞİD militanları yüzleri görülmeyen iki kişiyi kurşunlayarak infaz ediyorlar. Almanya'dan Suriye'ye giderek IŞİD'e katılanların sayısının yaklaşık 600 olduğu tahmin ediliyor.

banner53
Yorumlar (0)
32
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?