İskoçya'da ağır yaralı, kaza mahallinde unutuldu

İskoçya'da trafik kazasından sonra hastahaneye getirilen iki kişi 3 gün boyunca unutuldu, kazazedelerden biri olay mahallinde, diğeri hastahanede hayatını kaybetti.

İskoçya'da ağır yaralı, kaza mahallinde unutuldu

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İskoçya'da trafik kazasında ağır yaralanan genç bayan, hayatını kaybeden erkek arkadaşının yanında, kaza mahallinde 3 gün yattı ve kaldırıldığı hastahanede öldü. Medya haberlerinde verilen bilgiye göre 25 yaşındaki bayan, Glasgow Üniversite kliniğinde komada iken hayatını kaybetti. Ölüm haberini erkek kardeşi facebook'tan duyurdu.

Geçen hafta Pazar günü polise gelen bir telefonla Edinburgh'un kuzeybatısındaki Bannockburn otoyolunda bir trafik kazası olduğu bildirildi. Ancak polis üç gün sonra Çarşamba günü gelen ikinci bir acil telefon çağrısıyla olay yerine gitti. 'The Scotsman' gazetesinin verdiği bilgiye göre genç bayanın 28 yaşındaki erkek arkadaşı ölmüş, bayan ise ağır yaralı olarak hastahaneye kaldırılmıştı.

İskoçya Emniyet Müdürü Stephen House, Cuma günü hayatını kaybeden iki kişinin ailelerinden özür diledi ve olayla ilgili soruşturma başlatılacağını bildirdi. Acil çağrı yapıldığında verilen bilgilerin sisteme uygun bir şekilde kaydedilmediği belirtildi. İnternetteki yayınlarda Emniyet Müdürünün istifa etmesi için çağrılar yapıldı.

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2015, 11:14
banner53
YORUM EKLE

banner39