banner39

İskoçya'da 'referandum' gerilimi

İskoçya'nın Glasgow şehrinde bağımsızlık referandumunda hayır çıkmasını kutlayan bir grupla bağımsızlık yanlıları arasındaki gerginliğe polis müdahale etti

Avrupa 20.09.2014, 14:45 20.09.2014, 14:52
İskoçya'da 'referandum' gerilimi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İskoçya’nın Glasgow şehrinde bağımsızlığının reddedilişini kutlamak üzere şehir merkezine akın eden yüzlerce birlik taraftarı gösteri yaptı. Bağımsızlık yanlısı gruplar da eylem yapınca gerginlik çıktı. Polis, eylemcilere müdahale etti.

Glasgow’daki George Meydanı’nda dün akşam saatlerinde İngiliz bayrakları ve “Hayır için Teşekkür” pankartları taşıyan kalabalıkla İskoçya'nın bağımsızlığını isteyen bir grup arasında gerginlik çıktı.

Ellerinde bayraklarla birbirine bağırıp çağıran taraflar arasına polis kordonu çekildi. Birlik yanlısı grup, bağımsızlık isteyenlere karşı “Biz İskoçya'yı sizden çok seviyoruz”, ve “Ülkeyi rezil ediyorsunuz” şeklinde sloganlar attı.

Kadın ve çocukların da aralarında bulunduğu gruplar her zaman birlik içinde yaşamak istediklerini belirtti. Gösteride atılan sloganlar ve söylenen şarkılar sebebiyle siyasi içerikli eylemden çok bir futbol eylemine benzetildi.

banner53
Yorumlar (0)
13
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?