banner39

İspanya'da göçmen akını endişesi

Ülkenin güney sahillerine hafta sonu 79 göçmenin geldiği belirtildi. İspanyol yetkililer, yoğunluğun artmasından endişe duyduklarını dile getirdi.

Avrupa 09.05.2016, 20:40 09.05.2016, 20:40
İspanya'da göçmen akını endişesi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Afrika'dan İspanya'nın güney sahillerine doğru olan kaçak göçmen akınında son 3 günde yoğunluk yaşandığı bildirildi.

İspanya sahil güvenlik birimleri ve yerel yönetimlerden yapılan açıklamada, geçen hafta sonunda ülkenin güneyindeki Almeria kentine 35, Kanarya Adaları grubundan Gran Canaria'ya da 44 kaçak göçmenin geldiği kaydedildi. Almeria limanına getirilen kaçakları taşıyan tekneden 24 erkek, 6 kadın, 5 bebek çıktığı ve sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi.

Ayrıca Batı Sahra'daki Bojador Burnu'ndan yola çıkıp Gran Canaria'ya gelen 2'si kadın toplam 44 kaçak göçmen olduğu ve bunlardan 25 yaşındaki bir erkeğin yüksek ateşten dolayı hastaneye kaldırıldığı ifade edildi.

Öte yandan Almeria sahil güvenlik ekibinden yapılan açıklamada, bir sivil toplum kuruluşundan gelen ihbar sonrasında Alboran denizinde toplam 79 kaçak göçmen taşıyan 2 teknenin arandığı bilgisi verildi.

Söz konusu teknelerin Fas kıyılarından yola çıktığı iddia edilirken, arama çalışmalarının hem hava hem de denizden sürdüğü bildirildi.

 

Yorumlar (0)
25
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?