banner39

İspanyol bakan Almanlara maziyi hatırlattı!

İspanyol Avrupa Bakanı Mendez de Vigo, Bild gazetesiyle yaptığı röportajda Almanya'yı eleştirerek Almanların 2. Dünya Savaşından sonra aldıkları yardımları hatırlamaları gerektiğini söyledi.

Avrupa 28.07.2012, 14:51 28.07.2012, 14:51
İspanyol bakan Almanlara maziyi hatırlattı!

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İspanyol AB Bakanı Inigo Mendez de Vigo, Almanya'dan Avro krizinde daha fazla dayanışma göstermesini taleb ederek 2. Dünya Savaşından sonra Almanlara yapılan yardımları hatırlattı. Hiçbir AB ülkesinin Almanya kadar Avrupa'ya ihracattan gelir elde etmediğini belirten Mendez de Vigo, bu arada tarihi geçmişin de unutulmaması gerektiğini savundu.

AB'nin yeniden yapılanma ve birlikte yaşama bakımından tarihi bir başarı olduğunu söyleyen Mendez de Vigo, 2. Dünya Savaşından sonra Almanya'ya kötü durumundan kurtulması için büyük yardımlar yapıldığını, birçok ülkenin bunun için maddi fedakarlık yaptığını kaydetti.

Alman Federal Ekonomi Bakanı Philipp Rösler'in sözlerine değinen Mendez de Vigo, Yunanistan'ın iflasından bahsedilmesine karşı tüm Alman politikacıları uyardı. Mendez de Vigo, bu yöndeki ifadelerin sahiplerinin ne yaptıklarının farkında olup olmadıklarını sordu ve Yunanistan'ın iflasını tartışmalarının devam etmesi halinde Avro bölgesinin parçalanmayla yüzyüze kalacağını belirtti.

banner53
Yorumlar (0)
9
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?
Günün Karikatürü Tümü