banner15

İsrail elçisi Cumhuriyet Bayramı resepsiyonunda

Almanya'daki Türk büyükelçiliği'nde düzenlenen resepsiyona İsrail Büyükelçisi Yakov Hadas-Handelsman da katıldı

İsrail elçisi Cumhuriyet Bayramı resepsiyonunda

Almanya’da Türkiye Büyükelçiliği tarafından düzenlenen Cumhuriyet Bayramı resepsiyonuna İsrail büyükelçisi de katıldı.

Türk büyükelçi Hüseyin Avni Karslıoğlu'nun verdiği resepsiyona katılan İsrail Büyükelçisi Yakov Hadas-Handelsman, büyükelçi olarak ilk görevine 1986'da Ankara'da başladığını ifade etti.

İsrail sefiri, "İnsanlar ilk aşkını hiç bir zaman için unutmaz. Bu akşam dostlarımla birlikte onların bayramlarını kutlamaya geldim." ifadelerini kullandı.

Marmaray projesini gerçekleştiren Türkiye'yi tebrik eden Yakov Hadas-Handelsman, Tel Aviv'in Ankara'dan özür dilediğini hatırlattı ve "Artık ileriye bakarak eski yakınlıklarımızı yeniden canlandırmamız gerekiyor. Ben Türkiye halkını ve Türkiye’yi çok iyi tanıyorum. Türk halkı ile çok ortaklıklarımız var, umarım ki ileride daha güzel ortaklıklara imza atarız.” dedi.

Amerikalı Askeri Ataşe Chuck Davis ise Türkiye’nin Amerika için bölgesinde çok önemli bir rol oynadığını ve Avrupa ile Asya arasında köprü oluşturduğunu ifade etti.

Almanya’nın haftalık gazetesi Die Zeit'ın yazarı Michale Thumann ise büyükelçiliğe gelirken etrafındakilere '90 yaşına giren bir arkadaşımın doğum gününe gidiyorum' dediğini aktardı.

Kaynak: Cihan

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2013, 14:38
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48