banner15

İstanbul'daki saldırıya Almanya'da protesto

Almanya'da sosyal medya üzerinden örgütlenen bir grup İstanbul saldırısını protesto etti

İstanbul'daki saldırıya Almanya'da protesto

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Almanya'nın Köln kentinde bir araya gelen vatandaşlar, İstanbul Beşiktaş'taki terör saldırısını protesto etti.

Sosyal medyada örgütlenerek ellerinde Türk bayraklarıyla Köln'deki Ebert Meydanı'nda toplanan vatandaşlar, İstiklal Marşı okuyarak terörü lanetleyen sloganlar attı.

Türkçe ve Almanca sloganlar atan vatandaşlar, terörün her türlüsünü kınadı, terör saldırılarında şehit olanlar için dua etti.

"TÜM GECE AĞLADIK, ÇOK KÖTÜ BİR ŞEY"

Arkadaşlarıyla birlikte gösteriye katılan Tuğba Nur Ergün, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dün gece gerçekleşen terör saldırılarının kendilerini derinden etkilediğini belirterek, "Olayı duyduktan sonra hemen Türkiye'deki yakınlarımızı arayıp durumlarını sorduk. Şehit sayısını duyunca da duygularımı tarif edemiyorum. Tüm gece ağladık, çok kötü bir şey. Allah sabır versin." dedi.

İlayda Kikis de yaşananlar karşısında kelimelerin yetmediğini ifade ederek, "Şehitlerimizin bazıları henüz çok genç, bizim gibi henüz 18-19 yaşlarında. Bu mübarek günde bizlere bunları yaşattılar, Allah da onları affetmesin, aynısını yaşatsın." diyerek gözyaşı döktü.

"BU TERÖRÜN BİTMESİNİ İSTİYORUZ"

Türkiye'de yaşanan terör olayının kendilerini çok üzdüğünü dile getiren Muhammet Öztürk ise "Türkiye'de de yaşasak burada da bu olay hepimizi etkileyen bir durum. Bu terörün bitmesini istiyoruz ve o yüzden burada bir araya geldik. Bu kötü zamanda Türk milleti olarak siyaseti bir kenara bırakıp birleşip kenetlenmemiz gerek. Söz konusu vatan olunca kenetlenmemiz lazım ki bizi kimse bölmesin." şeklinde konuştu.  

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2016, 09:13
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48