banner15

İsveçliler Ermenistan'ı protesto etti

Ermenistan Stockholm'de toplanan yüz kişilik bir grup tarafından protesto edildi

İsveçliler Ermenistan'ı protesto etti

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Ermenistan’ın saldırıları sonucu Azerbaycan yerleşim birimlerinde yaşanan sivil kayıplar, İsveç'in başkenti Stockholm'de protesto edildi.

Sergels Torg Meydanı'nda toplanan yaklaşık 100 kişi, taşıdıkları Azerbaycan, Türkiye ve Türkmen bayraklarıyla Ermenistan’ı protesto etti. Gösteride pankartlara İngilizce, İsveççe ve Azerbaycan Türkçesiyle Ermenistan’ın Dağlık Karabağ’dan bir an önce çıkması talebi yazıldı. Göstericiler sık sık “Karabağ bizimdir, bizim kalacak”,

“ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ”

Şehitler için bir dakikalık saygı duruşunun ardından konuşan Azerbaycanlı gazeteci Sadıqbeyli Rahim Telman, Azerbaycanlı, Türk, Uygur ve Türkmen yurttaşlarla birlikte nisan ayı başında Ermenistan’ın başlattığı savaşı protesto etmek amacıyla eylem yaptıklarını söyledi.

Telman, Ermenistan’ın işgali altında bulunan Azerbaycan topraklarının bir an önce kurtarılmasını istediklerini belirtirken, eyleme destek veren İsveç Azerbaycanlılar Birliği, İsveç Azerbaycan Federasyonu, Avrupa Türk Demokratlar Birliği (UETD), İsveç Uygur Maarif Derneği, İsveç Türk İşçi Dernekleri Federasyonu ve vatandaşlara teşekkür etti.

UETD İsveç Başkanı Özer Eken ise ''Ermenistan'ın işgal ettiği toprakları derhal Azerbaycan'ın geri vermesi gerektiğini düşünüyoruz. Türk milleti olarak her zaman Azerbaycan'ın yanındayız'' dedi.

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2016, 16:45
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48