banner15

İsviçre 21 bin yeni Mobese kamerası yerleştirecek

İsviçre tüm şehirlere toplam 21 bin yeni Mobese kamerası yerleştirmeye karar verdi.

İsviçre 21 bin yeni Mobese kamerası yerleştirecek

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İsviçre, terörle mücadele için acil bir yasa hazırlığında. URİ kantonu SVP (aşırı ırkçı parti) milletvekili İsidir Baumann yeni bir kanun yasasını acilen yasalaştırılması için çalışmalar başlattıklarını ve bu yasanın kabulü için çalışma içinde olduklarını bildirdi. Öte yandan İsviçre tüm şehirlere toplam 21 bin yeni Mobese kamerası yerleştirmeye karar verdi.

Baumann, “Federal istihbarat servisinin çalışmalarını yakından izliyoruz ve yetersiz buluyoruz. Avrupa Birliği’nin Türkiye ile anlaşması sonrası başlayan Avrupa Birliği’ndeki sığınmacıların büyük bir kısmının Türkiye’ye yollanması sırasında ne gibi olaylarla karşılaşacağız bilinmemektedir. Onun için bu yeni koruma yasasını bir an önce çıkarmamız ülkemizin yararınadır” dedi.

İsviçre tüm şehirlere toplam 21 bin yeni Mobese kamerası yerleştirmeye karar verirken en çok kamera yerleştirilecek şehir 2 bin kamera ile Basel şehri

oldu. Basel’e yerleştirilecek mobeselerden 1200 tanesinin tramvay ve otobüs duraklarına 800 tanesinin de hükümet ve özel büyük binalara yerleştirileceği belirtildi. Ayrıca Zürih ve Cenevre şehirlerine de eskilerine ilaveten 1000 kamera yerleştirileceği geri kalanlarında havaalanlarına tren garlarına ve otobüs terminallerine yerleştirileceği belirtildi. Bu koruma şeklinin de yüz de yüz garanti olmadığı ifade edilerek halkın da terör olaylarına temkinli olmaları önerisinde bulunuldu.

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2016, 13:27
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48