İsviçre havaalanında Arapça isimliler işten atıldı

İsviçre'nin Cenevre havaalanında, terör alarmından sonra işten çıkarılan 30 kişidien 2'si dışında tümünün Arapça isimler taşıdığı ve Müslüman olmaları dikkat çekti.

İsviçre havaalanında Arapça isimliler işten atıldı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Noel Bayramı öncesi İsviçre'nin Cenevre şehrinde terör alarmı verilmiş, yüzlerce polis tarafından ülke genelinde terörist avı başlatılmıştı. Zehirli gaz saldırısı yapılacağına dair ihbarlar nedeniyle ABD Büyükelçiliği vatandaşlarını uyararak kalabalıklar arasına girmemelerini önermişti.

Terör alarmı ile birlike Cenevre havaalanında çalışan 30 kişinin de işine son verildi. Bu kişilerden 2'si hariç diğerlerinin tümünün Müslüman olmaları, Arapça isim taşımaları ve Fransız vatandaşı olmaları dikkat çekiyor.

İşçileri temsil eden İsviçre Kamu Hizmetleri Çalışanları Birliği sendikasından Camşid Poranpir, sözkonusu kişilerin bir anda işten kovulduklarını ve niçin atıldıklarına dair bir nedenin de bildirilmediğini söyledi.

Cenevre havaalanında bagaj taşımacılığında çalışan bir kişinin Fransız güvenliği tarafından 'İslamcı' teröristlerle bağlantısı olduğuna dair bilgi verilmesi üzerine bu kişilerin işten çıkarıldığı bildirildi.

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2016, 11:14
banner53
YORUM EKLE

banner39