İtalya Başbakanı Kenya'da çelik yelek giyerek gezdi

Geçen hafta içinde Kenya'nın başkenti Nairobi'de temaslarda bulunan İtalya Başbakanı Renzi'nin Kenya gezisi sırasında Devlet Başkanı ile görüşmesinde kurşun geçirmez yelek giymesi Kenya'da tepkiye neden oldu.

İtalya Başbakanı Kenya'da çelik yelek giyerek gezdi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İtalya Başbakanı Matteo Renzi'nin Kenya gezisi sırasında Devlet Başkanı ile görüşmesinde kurşun geçirmez yelek giymesi Kenya'da tepkiye neden oldu.

Geçen hafta içinde Kenya'nın başkenti Nairobi'de temaslarda bulunan Matteo Renzi, Devlet Başkanı Uhuru Kenyatta ile Başkanlık Sarayı'nda bir araya geldi.

Ziyaretin görüntüleri yayımlandığında ise sosyal medyada infiale neden oldu.

Görüntülerde, Kenya lideri Kenyatta'nın elini sıkan Matteo Renzi'nin takım elbisesinin altına kurşun geçirmez yelek giydiği anlaşılıyordu.

Tepkiler üzerine İtalyan hükümetinden bir yetkili Amerikan CNN kanalına açıklama yaparak Renzi'nin kurşun geçirmez yelek giydiğini doğruladı. Yetkili, Renzi'nin yoğun programı nedeniyle Başkanlık Sarayı'na giderken yeleği çıkarmaya vakit bulamadığını söyledi.

Kenya başkanlık sözcüsü ise "Bu konuyla ilgili resmi bir yorumumuz yok" demekle yetindi.

Son yıllarda radikal İslamcı Eş Şebab örgütünün güç kazandığı Kenya, 2013'te Nairobi'deki alışveriş merkezi saldırısı ve geçen Nisan ayında 147 kişinin öldürüldüğü Garissa Üniversitesi saldırısı ile dünyanın gündemine gelmişti.

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2015, 15:47
banner53
YORUM EKLE

banner39