banner39

İtalya'da ard arda deprem: 5,9

Roma'da dün gece 2 saat arayla iki güçlü deprem meydana geldi. Depremde can kaybı yaşanmazken bir çok binada hasar meydana geldi

Avrupa 27.10.2016, 10:17 27.10.2016, 14:49
İtalya'da ard arda deprem: 5,9

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İtalya'nın Başkenti Roma'nın 200 kilometre kuzeydoğusundaki Marche bölgesinde dün yerel saatle 19.10'da 5,4 ve 21.18'de 5,9 büyüklüklerinde deprem yaşandı.

Yetkililer, özellikle ilk depremin ardından bölge halkının endişeyle evlerini terk ederek sokağa çıkmasıyla daha yıkıcı etkiye sahip ikinci deprem sırasında birçok kişinin dışarıda olmasının can kurtardığını aktardı.

Sivil Savunma Kurumu Direktörü Fabrizio Curcio, basına yaptığı açıklamada, "Evet, yıkım haberleri geliyor ancak şu an için depremde enkaz altında kaybımız yok." dedi.

Peş peşe yaşanan sarsıntılar nedeniyle evlerine dönmek istemeyen binlerce kişi, olumsuz hava koşullarına rağmen geceyi dışarıda geçiriyor. Depremzedelerden bazıları araçlarında, kimileri ise belediyelerin tahsis ettiği spor salonlarında ya da sokakta günün aydınlanmasını bekliyor.

Bu arada, deprem bölgesinde okullarda eğitim öğretime ara verildi.

Ana üssü İtalya’nın Maçera kasabasında da 6.5 şiddetinde deprem meydana geldi. Deprem Kuzey Arnavutluk’ta, Karadağ ve Bosna Hersek’te da hissedildi.

Son aylarda çevre ülkelerdeki depremlerin artması halkı telaşlandırdı. Geçtiğimiz haftalarda merkez üssü Makedonya’da olan bir dizi deprem daha gerçekleşmişti.

banner53
Yorumlar (0)
21
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?