banner39

İtalya'dan Türk şirketlerine 'müstehcenlik' vetosu

Türk dericilerinin İtalya'da Milano Katedrali'nin duvarında yer alan reklam panosuna reklam vermek istedi ancak "müstehcenlik" vetosu yedi

Avrupa 12.03.2015, 09:15 12.03.2015, 09:15
İtalya'dan Türk şirketlerine 'müstehcenlik' vetosu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Türk derisini tanıtmak için İtalya’da çalışma yürüten Deri Tanıtım Grubu’nun Duomo di Milano Katedrali'nin duvarına asmayı planladığı afiş müstehcenlik gerekçesiyle veto edildi. DTG'nin değiştirerek ikinci kez hazırladığı afiş de 'dini mekan' için müstehcen bulundu. 2 kez veto yiyen DTG'nin 3. afişi kabul edilerek kilise duvarına asıldı.

Yeni Şafak'tan Murat Palavar'ın haberine göre İtalya’da çalışmalarını sürdüren Deri Tanıtım Grubu'un (DTG) kilise duvarına asmayı planladığı afiş iki kez veto edildi. Türk derisini tanıtmak için hazırlanan afişler için Duomo di Milano Katedrali’ni mekan seçen DTG, beklemediği bir cevap ile karşılaştı. Katedralin kapısını çalan ekibin gönderdiği afişler müstehcen bulununca katedral reklamı kabul etmedi. Üçüncü afişi kabul eden Katedral yönetimi reklam için bir aylık cephe kirası olarak 200 bin avro aldı.

Deri Tanıtım Grubu, İtalya’ın ünlü moda dergisi Vogue ile yaptığı çalışma kapsamında İtalya’da 800 bin avroluk tanıtım projesinin startını verdi. Bu kapsamda dergi tarafından çekilen fotoğraflarla hazırlanacak afiş, Duomo di Milano Katedrali’ne asılmak istendi. Ancak DTG'nin hazırladığı afişler İtalyanları bile şaşırttı. Dergi tarafından çekilen ve itiraz olmayacağını tahmin ettiği ilk fotoğraf 'dini mekan' açısından müstehcen bulunarak reddedildi. Katedrale iletilen 2. fotoğraf da aynı gerekçeyle veto yedi. İkinci gönderilen fotoğrafın veto yemesinin nedeni göğüs dekoltesinin fazla açık olması olarak ifade edildi. Katedral DTG'nin gönderdiği 3. afişi ise kabul etti.

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?