banner15

Kanada ordusunun Irak misyonu askıya alındı

Kanada Ulusal Savunma Bakanlığı tarafından, Irak askeri birlikleri ile Peşmerge güçlerine askeri eğitim veren 200 kişilik özel kuvvetler birliğinin görev misyonunun askıya alındığı açıklandı

Kanada ordusunun Irak misyonu askıya alındı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Kanada Ulusal Savunma Bakanlığı, Irak askeri birlikleri ile Peşmerge güçlerine askeri eğitim veren 200 kişilik özel kuvvetler birliğinin görev misyonunu askıya aldı.

Bakanlıktaki değerlendirme toplantısının ardından açıklama yapan Askeri Stratejik İletişim Direktörü Albay Jay Janzen, KanadaÖzel Operasyonlar Görev Gücünün, Irak güvenlik güçlerinin çeşitli unsurlarına yardım sağlanmasını geçici olarak askıya aldığını belirterek, "Irak güvenlik güçleri arasındaki karşılıklı ilişkiler, önümüzdeki başlıca öncelikler ve görevler konusunda daha net bir görüş ortaya çıkınca, görev gücü etkinliklere yeniden başlayacak. Bölgesel gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz." dedi.

Kanada, Irak askerleri ile peşmerge güçlerine askeri eğitim vermek amacıyla Irak’ta, 200 askerden oluşan Özel Kuvvetler Birliği bulunduruyor. Trudeau hükümeti, parlamentoda aldığı kararla 200 kişilik birliğin görev süresini 2019 yılına kadar uzatmıştı.

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2017, 14:29
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35