banner39

Kayıp parayı teslim etti, şüpheli oldu

Almanya'da yol üzerinde bavullar içinde bir milyon Euro gören asker, parayı iki gün geç teslim ettiği için şüpheli konumuna düştü

Avrupa 07.07.2011, 11:55 07.07.2011, 12:21
Kayıp parayı teslim etti, şüpheli oldu

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Almanya’da bir asker yol üzerinde bulduğu 1 Milyon Euro’yu polise teslim etti, ancak paranın teslim ediliş şekli Alman basınında tartışma konusu oldu.

NTV'nin Süddeutsche Zeitung gazetesine dayandırdığı haberine göre, geçen Pazar günü para taşıyan bir zırhlı aracın kapıları Bavyera’nın Bad Kissingen kasabası yakınlarında açılarak, para kutularından bazıları yola düştü. Bu sırada arkadan gelmekte olan bir askeri aracın şoförü kutuları görerek arabaya aldı. Adı gizli tutulan asker bulduğu 1 Milyon Euro’yu iki gün sonra polise teslim etti.

Ancak askerin parayı teslim etmesinden çok, zamanlaması tartışma konusu oldu. Bölge savcılığı, paranın niçin bulunduğu anda değil de iki gün sonra teslim edildiğini araştırmaya başladı.

Savcı Rainer Vogt, askerin parayı kendine saklamak için mi yoksa başka bir nedenle mi iki gün boyunca tuttuğunun araştırıldığını belirtti.

Savcı Vogt, “Eğer asker bu iki günde vicdani bir çelişki içinde kaldıysa, yahut parayı korkudan teslim ettiyse hakkında ceza davası açılır” dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?