banner15

Kılıçdaroğlu'na 'Belçika'da miting yap' teklifi

Belçika Başbakan Yardımcısı Onkelinx, Kılıçdaroğlu'na kendileri için miting yapması teklifinde bulundu.

Kılıçdaroğlu'na 'Belçika'da miting yap' teklifi

 

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Belçika Başbakan Yardımcısı Lourette Onkelinx, Brüksel’de bir araya geldiği CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na, “Kemal bizim için bir miting yap” teklifinde bulundu. Belçika’da çok sayıda oy kullanma hakkına sahip Türk vatandaşı olduğunu hatırlatan Onkelinx’e, Kılıçdaroğlu, “Ama bizim toplantılarımıza salonlar yetmez, meydan lazım” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na, Belçika Sosyalist Partisi Başkan Yardımcısı ve Belçika Başbakan Yardımcısı Lourette Onkelinx’ten “Kemal bizim için de miting yapsana” teklifi geldiği iddia edildi.

Vatan'ın haberine göre  Onkelinx ile önceki gün konutunda görüşen Kılıçdaroğlu ilginç bir öneriyle karşılaştı. Onkelinx, Kılıçdaroğlu’na, “Genel başkanlığınızın partinizde yarattığı heyecanı biliyoruz. Yoğun bir referandum kampanyasından da çıktınız. Bundan sonra sizinle daha sık beraber olalım.Belçika’da çok sayıda oy kullanma hakkına sahip olan Türk vatandaşı yaşıyor. Belçika Sosyalist Partisi’ne oy vermeleri konusunda desteklerinizi istiyoruz. Bir seçim toplantısını da Belçika Sosyalist Partisi için Brüksel’de yapmaya ne dersiniz?” diye konuştuğu iddia edildi.

Kılıçdaroğlu'nun da gülerek, “Ama bizim toplantılarımıza salonlar yetmez, meydan lazım” karşılığını verdiği öne sürüldü. Bunun üzerine Onkelinx'in de, “Tamam o da olur. Kemal bizim için o zaman Brüksel’de bir miting yap” dediği ileri sürüldü.

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2010, 12:23
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35