banner39

Kırım'da 2 Mayıs'ta sınırdan toplu geçiş açıklaması

Kırım Tatar Milli Meclisi (KTMM) ve Dünya Kırım Tatar Kongresi (DQTK) Başkanı Refat Çubarov, Kırım Tatarlarının 2 Mayıs 2020 tarihinde işgal edilen Kırım ile Herson bölgesi arasındaki idari sınırındaki Çongar kontrol noktasından toplu geçiş yapmayı planladığını anlattı.

Avrupa 23.01.2020, 11:00 23.01.2020, 11:08
Kırım'da 2 Mayıs'ta sınırdan toplu geçiş açıklaması

Kırım Tatar Milli Meclisi (KTMM) ve Dünya Kırım Tatar Kongresi (DQTK) Başkanı Refat Çubarov, Kırım Tatarlarının 2 Mayıs 2020 tarihinde işgal edilen Kırım ile Herson bölgesi arasındaki idari sınırındaki Çongar kontrol noktasından toplu geçiş yapmaya planladığını anlattı.

5. Kanala konuşan KTMM Başkanı Çubarov, barışçıl direniş eyleminin uluslararası örgütlerin dikkatini çekmek ve onları konuşmadan eyleme geçmeye zorlamak için düzenleneceğini bildirdi.

Eyleme KTMM üyeleri, Ukrayna milletvekilleri ve Ukrayna’nın Batılı ortaklarının katılacağını belirten Çubarov, “Rusya elinde olan tüm olanaklarıyla Kırım Tatarları ana vatanlarından koparmaya çalışıyor. Bizim için bu tehdit Sürgün zamanından beri devam ediyor ve bu tehdit çok gerçek.” dedi.

Kaynak: qha

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?