banner39

banner35

Kırım'da maske ve silahla elektrik sayaç kontrolü

Maskeli silahlı Rus yetkililer Kırım'ın Akmescit bölgesindeki bir camiye cuma günü elektrik sayaç kontrol ettikleri açıklamasıyla baskın düzenledi

Avrupa 12.10.2019, 09:18 12.10.2019, 09:26
Kırım'da maske ve silahla elektrik sayaç kontrolü

Rusya tarafından işgal edilen Kırım’daki işgalci güçler 11 Ekim 2019 Cuma günü Akmescit (Simferopol) bölgesinde bulunan Kurçı köyündeki camiye baskın düzenledi.

Baskından sonra açıklama yapan aktivistler işgalci güçlerin güya sayaçların kayıtlı olup olmadığını ve caminin bulunduğu arazinin yasalara uygun tescil edilip edilmediğini kontrol ettiğini bildirdi.

Olay yerinden açıklama yapan bir aktivist, “Artık demek ki sayaçlarımızı maskeli silahlı OMON görevlileri kontrol edecek. İşte Kırım Enerji Şirketi artık bu şekilde çalışıyor” diye kaydetti.

Öte yandan Kremlik kontrolündeki sözde Müftülük yaptığı açıklamada, aramanın gerçekleştirildiği Kurçı köyünde resmi olarak kayıtlı bir dini topluluğun bulunmadığını ve camide sözde Müftülük tarafından atanan bir imamın görev yapmadığını ileri sürdü.

usya tarafından işgal edilen Kırım’daki işgalci güçlerin Akmescit (Simferopol) bölgesinde bulunan Kurçı köyündeki camiye baskın düzenlediği bildirildi.

Köy sakinlerinin anlatığına göre işgalciler Cuma namazından çıkan her bir kişiden ifade aldı.

Caminin yanında 2 minibüs, zırhlı araç ve işgalci güçlerine ait birkaç daha aracın durduğu, daha sonra da işgalcilerin camiden ayrıldığı aktarıldı.

Kaynak: qha

Yorumlar (0)
13
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?