banner39

Kırım, Türkiye ile feribot seferlerinin başlatılmasına hazır

Kırım Başbakanı Sergey Aksenov, Türkiye ile yarımada arasında feribot seferlerini yeniden başlatmaya hazır olduklarını söyledi.

Avrupa 27.04.2019, 18:14
Kırım, Türkiye ile feribot seferlerinin başlatılmasına hazır

Türkiye ile Kırım arasında Mart 2017’de durdurulan feribot seferleri için Kırım’dan önemli bir açıklama geldi. Kırım Başbakanı Sergey Aksenov, Türkiye ile feribot seferlerini yeniden başlatmaya hazır olduklarını açıkladı.

Kırım Başbakanı Sergey Aksenov, Türkiye ile yarımada arasında feribot seferlerini yeniden başlatmaya hazır olduklarını söyledi. Aksenov, “Her şey Türkiye’ye bağlı” dedi.

Kırım Başbakanı Sergey Aksenov, “Bu bizle ilgili bir şey değil. Türkiye ile herhangi bir sorunumuz yok. Türkiye isterse limanlarımıza giriş izni konusunda bir kısıtlama mevcut değil” dedi.

Türkiye, Mart 2017’de Kırım ile olan feribot seferlerini durdurmuştu.

Kırım Tatar Kültür Dernekleri Başkanı Ünver Sel, Türk feribot şirketlerinin Kırım’la Türkiye arasındaki seferlerin yeniden başlamasından yana olduğunu söyledi.

Sel, “Türkiye’de konu ile ilgili çalışıyoruz. İki taraf arasında sefer düzenlemekle ilgilenen şirketler var. Ancak devletin bunun için yol açması gerekiyor. Türkiye, Rusya’ya karşı yaptırımlara katılmıyor, ancak Kırım’la feribot seferlerini yeniden başlatma konusuna çok dikkatli yaklaşıyor. Bu sorunun üstesinden gelinmesi gerek” dedi.

Sel, Türkiye’nin Kırım’la ticaret yapmaması nedeniyle yılda yaklaşık 500 milyon dolar kaybettiğini ifade etti.

Kaynak: Deniz Haber Ajansı

Yorumlar (0)
25
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?