banner39

Kırım'da kaçak silah deposu bulundu

Kırım'da Ukraynalı milliyetçi Sağ Sektör grubuna ait olduğu sanılan bir silah deposu ele geçirildi

Avrupa 18.02.2015, 16:44 18.02.2015, 16:44
Kırım'da kaçak silah deposu bulundu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Kırım'da bir depoda çok sayıda kaçak silah ele geçirildi.

Kırım Federal Güvenlik Servisi (FSB) Rusya’da yasaklanan Ukraynalıların "Sağ sektör" isimli milliyetçi grubuna ait olduğu sanılan kaçak silah deposunu ele geçirdi.

Kırım FSB başkanı Victor Palagin konu ile ilgili Kırıminform ajansına bir açıklama yaptı. Palagin, bu silah deposunun Kırım’da toplu ayaklanma ve karışıklık organize etmek isteyen "Sağ sektör" için hazırlandığını tespit ettiklerini söyledi.

Kırım Federal Güvenlik Servisi başkanına göre 2014 baharında "geçiş dönemi" sırasında hazırlanan yasa dışı silah ve mühimmat deposu Yalta şehrinde ele geçirildi.

Palagin Ukrayna’da Kırım'da Rus yetkililerinin itibarını zedeleme amaçlı özel bir dizi program geliştirildiğini iddia etti. Rus istihbaratçı, "Sadece Kırım'da yaklaşık 15 programı uygulamaya çalışıyorlar ve biz onları takip etmekteyiz” dedi.

FSB başkanına göre, böyle projelerden biri yarımadada aydın kişilerden oluşan ve görevi "Ukrayna’yı Kırım konusunda haklı göstermek ve Rusya Federasyonunu itibarsızlaştırmak olan bir grup oluşturuyor.

Yorumlar (0)
25
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?