banner39

Kırım'da misyoner faaliyetleri arttı

Kırım'da Hristiyan misyonerleri Müslümanlara yönelik çalışmalarını arttırarak incil dağıtımına hız verdi

Avrupa 18.12.2012, 10:55 18.12.2012, 10:55
Kırım'da misyoner faaliyetleri arttı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Kırım’da misyonerler son dönemde Müslüman Kırım Tatarlarını Hıristiyan dinine çekmeye yönelik çalışmalarını hareketlendirdi. Kırım’da kurulan Emel Derneğinin verdiği bilgiye göre, misyonerler 14 Aralıkta Akmescit’te Müslüman adlarının ve “Allah” kelimesinin yer aldığı “İncil Matta” kitabı dağıttı.

Kırım haber Ajansı'nda yer alan Emel Derneğinin açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

“Bu kitabı gören veya gelecekte görecek soydaşlarımıza bu kitabın Müslüman dini ve İslam kültürü ile hiçbir alâkasının olmadığını bildiriyoruz. ‘Ukrayna İncil Toplumu’nun bastığı kitapta çoğu konularda Kuran’a ve Müslümanlığa ters olan değerler açıklanıyor.”

Emel Derneği, öğretmenler, Kırım Tatar teşkilatları liderleri ve mensupları, gençlerin bu kitabın içeriğine dikkat etmesi gerektiğini açıkladı.

Açıklamanın devamında şöyle denildi:

“Eğer siz bu kitabı görürseniz, içinde ‘Allah’ kelimesinin ve Müslüman adlarının yer aldığına aldanmayın, bu kitap yüzde 100 Hıristiyan dininin değerlerine dayanıyor. Biz, sivil toplum teşkilatı olarak barış ve hoşgörüyü destekliyorduk ve gelecekte da destekleyeceğiz. Ama biz kavramlarla oynanmasına karşıyız ve dini ajitatörler başta olmak üzere tüm insanları Allah ve insanlar karşısında dürüst olmaları çağrısında bulunuyoruz.”

banner53
Yorumlar (0)
8
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?
Günün Karikatürü Tümü