banner15

Kırımoğlu Putin'i Hitler'e benzetti

Kırım Tatarları lideri Kırımoğlu, Kırım üzerinde hak iddia eden Putin'i Hitler'e benzetti

Kırımoğlu Putin'i Hitler'e benzetti

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Kırım Tatarları lideri Cemil Kırımoğlu, "Şimdi Ruslar diyorlar ki ‘Kırım bizimdir.’ Bunu zamanında Hitler de söyledi. Hitler'in akıbeti malum. Ben inanıyorum ki, Putin’in akıbeti de Hitler gibi olacak’’ dedi.

Kanada temasları çerçevesinde Toronto’ya gelen Kırım Tatarlar lideri Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu, Ontario Eyalet Parlamentosu gönderine ilk kez Kırım bayrağı çekilmesi dolayısıyla düzenlenen törene katıldı. 

KANADA BAŞBAKANINDAN KIRIM TATAR MECLİSİNE ZİYARET

Kanada’da da Ukrayna’nın politikalarına etki eden ciddi bir Ukrayna diasporası olduğunu anlatan Kırımoğlu, "Burada bulunduğum süre boyunca, Başbakan Justin Trudeau, Dışişleri Komitesi, milletvekilleri ve toplum üyeleri ile verimli görüşmeler yaptık. Trudeau, Temmuz ayında yapacağı Ukrayna ziyaretinde de Kırım Tatar Meclisi üyeleri ile bir araya gelmek istediğini söyledi" diye konuştu.

"UKRAYNA KIRIM TATARLARI İÇİN ÖNEMLİ"

Ukraynalıların, Kırım Tatarlarının davasına destek verdiğini ifade eden Kırımoğlu, Ukrayna'nın Kırım Tatarlarının davası için önemli bir ülke olduğunun altını çizdi.

Kırım Yarımadası'na yıllardır sahip olmak isteyenlerin bulunduğunu ve bunlardan birinin de Hitler olduğunu kaydeden Kırımoğlu, "Şimdi Ruslar diyorlar ki ‘Kırım Yarımadası bizimdir.’ Bunu zamanında Hitler de söyledi. Hitlerin akıbeti malum. Ben inanıyorum ki, Putin’in akıbeti de Hitler gibi olacak.’’ şeklinde konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2016, 09:54
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48