banner39

Köln'de ırkçı Pro NRW kışkırtamadı

Köln şehrinde ırkçı parti Pro NRW'nin gösterisi sırasında 1000 polis görev yaptı, karşı ırkçı gruplardan 100 kadar Alman, Pro NRW'yi protesto etti. Birçok 'selefi' gruptan Müslüman genç üzerlerinde tehlikeli madde taşıdıkları gerekçesiyle gözaltına alındı.

Avrupa 09.05.2012, 14:09 09.05.2012, 14:11
Köln'de ırkçı Pro NRW kışkırtamadı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Almanya'nın Kuzey Ren Westfalya Eyaleti NRW'ye bağlı Köln şehrinde inşaatı devam eden Merkez Camii yakınlarında bir düzine kadar ırkçı parti Pro NRW'linin İslam karşıtı gösterisi olaysız geçti. NRW Eyalet İçişleri Bakanı Ralf Jaeger'in bildirdiğine göre cami çevresinde çok sıkı güvenlik tedbirleri alındı ve 1000 polis görev yaptı.

Köln halkından yaklaşık 300 kişi Pro NRW'ye karşı gösteri yaptı. 'Selefi' adı verilen gruptan olan 100 kadar kişi polis tarafından Pro NRW'nin bulunduğu mahalle geçirilmedi. Aralarından yaklaşık 10 kişi üzerlerinde tehlikeli maddeler taşıdıkları gerekçesiyle gözaltına alındı.

Merkezi Köln'de bulunan Türk İslam Birliği DİTİB, Müslümanlara bir çağrı yaparak, gösterilerden uzak durmalarını, olaylara iştirak etmek suretiyle aşırı sağcı parti Pro NRW'nin daha fazla dikkat çekmesine izin vermemelerini istedi.

banner53
Yorumlar (0)
24
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?