banner15

Komadan İsveççe konuşarak çıktı

Komaya girdikten sonra anadili İngilizceyi unutarak İsveççe konuşmaya başlayan Michael Boatwirght, İsveç’e gittti.

Komadan İsveççe konuşarak çıktı

Geçtiğimiz şubat ayında Kaliforniya’da bir otel odasında bilinci kapalı bir şekilde bulunan ABD’li Michael Boatwright, bir sabah gözlerini hastanede açtı.

Komadan çıkp kendine geldikten sonra geçmişine dair hiçbir şey hatırlamayan ve İngilizce konuşamayan Boatwright, daha önce hiç bilmediği İsveççe'yi anadili gibi konuşmaya başladı.

61 yaşındaki eski denizci, 20 yıl önce kısa bir dönem İsveç’te yaşamış ancak dili hiçbir zaman öğrenememiş. ABD’de mutlu olmadığını belirten Boatwright, anılarını hatırlamak ve 30 yıldır görmediği arkadaşıyla görüşmek için Gothenburg’a gitti. Boatwright'ı havaalanında eski arkadaşı karşıladı.

Doktorların teşhisi 61 yaşındaki adamın "çözülmeli amnezi" olarak bilinen bir çeşit hafıza kaybı geçirdiği yönünde. ABD’li adamın İngilizceyi unutup, sadece İsveççe konuşabilmesini ise hayatının en güzel yıllarını İsveç'te geçirmiş olmasına bağlıyorlar.

 

İsveç’e yeni bir hayat kurmak için giden Boatwright, Şubat ayında Kaliforniya’da bir otel odasında bilinci kapalı bir şekilde bulunmuştu. Boatwright'ın 15 yıl boyunca Çin ve Japonya'da 15 yıl boyunca İngilizce öğretmenliği yaptığı da biliniyor.

Kaynak: NTV

 

Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2013, 22:32
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35