Korsanlar Merkel'e drone korkusu yaşattı

Merkel'in Dresden'deki seçim toplantısında yakınına düşen dronenin sorumluluğunu Korsanlar Partisi üstlendi

Korsanlar Merkel'e drone korkusu yaşattı

Mucahid Yıldız – Dünya Bülteni / Almanya

Alman Başbakan Angela Merkel'in partisi CDU tarafından Pazar günü Dresden'de düzenlenen bir seçim toplantısında, Merkel'in bir iki metre yakınına düşen 40 cm'lik insansız hava aracının sorumluluğunu Korsanlar Partisi üstlendi. Önlerine düşen drone karşısında Başbakan Merkel gülümserken, Savunma Bakanı Thomas de Maiziere modern savaşların kaçınılmaz silahı olarak adlandırdığı drone karşısındaki dehşet ve şaşkınlığını saklayamadı.

Korsanlar Partisi tarafından yapılan açıklamada droneyi kullanan 23 yaşındaki gencin partilerine üye olduğu ve drone eylemiyle Başbakan Merkel'e ve Savunma Bakanı De Maiziere'ye drone tarafından takib edilmenin nasıl bir duygu olduğunu yaşatmak istedikleri belirtildi. Parti adına konuşan Genel Başkan Yardımcısı Markus Barenhoff, aynı zamanda bu eylemle drone projesi 'Euro Hawk' için yapılan israfa da dikkat çekmek istediklerini söyledi.

Polis tarafından geçici olarak gözaltına alınan genç ise drone ile Başbakan Merkel'in video görüntüsünü almak istediğini ve bu görüntüleri basına satmak istediğini söylemişti. Güvenlik uzmanları tarafından incelenen dronenin hiçbir şekilde tehlike oluşturmadığı tesbit edildi.

İLGİLİ HABER: MERKEL'İN YAKININA DRONE DÜŞTÜ

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2013, 10:54
banner53
YORUM EKLE

banner39