banner15

Kremlin 'karalama kampanyası' bekliyor

Kremlin, Putin, çevresi ve ailesi hakkında objektif ve sansasyonel olduğu iddia edilen yeni bir enformasyon saldırısı beklendiğini açıkladı

Kremlin 'karalama kampanyası' bekliyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, bazı yabancı basın kuruluşlarının Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve çevresi ile ilgili enformasyon savaşı başlatmasını beklediklerini söyledi.

Sputnik’in Türkçe sitesinde yer alan habere göre Peskov, "Önümüzdeki günlerde Putin, çevresi ve ailesi hakkında objektif ve sansasyonel olduğu iddia edilen yeni bir enformasyon saldırısı başlatılacak. Farklı basın kuruluşlarından oluşan ve kendini 'Uluslararası Gazetecilik Araştırmaları Konsorsiyumu' olarak adlandıran bir kurumdan, sorguyu anımsatan küstahça talepler geldi. Bu kişilerin tümünün gazeteci olmadığına, aralarında farklı kurumların temsilcilerinin de yer aldığına eminiz" diyerek, konsorsiyumda istihbarat mensuplarının yer alabileceğinin altını çizdi.

“PUTİN'İN İTİBARINI KORUYACAĞIZ”

Söz konusu haberlerin Almanya, ABD, İngiltere, Fransa, İsviçre ve Rusya'da yayımlanacağını öne süren Rus sözcü, bazı haber kaynaklarını kullanarak Rusya yönetimine zarar verme girişimi olacağını ve Rusya'nın Putin'in ulusal ve uluslararası itibarını korumak için her türlü hukuki araca sahip olduğunu vurguladı.

Peskov, Kremlin'in yürütülecek dezenformasyon kampanyasına bakışını önceden ilan etmek istedikleri için böyle bir açıklama yaptığını kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2016, 12:05
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48