banner15

Lavrov: Beş ülke krizi çözmek için çabalıyor

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, Moskova'nın ABD, Suudi Arabistan, Katar ve Türkiye ile birlikte Suriye krizini çözmek için çabalamaya devam ettiğini söyledi

Lavrov: Beş ülke krizi çözmek için çabalıyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Moskova'nın ABD, Suudi Arabistan, Katar ve Türkiye ile birlikte Suriye krizini çözmek için çabalamaya devam ettiğini bildirdi.

Lavrov Yunanistan Cumhurbaşkanı Prokopis Pavlopulos ile yaptığı görüşme sırasında, "Birkaç aydır Halep şehrindeki sorunu çözmeye çalışıyoruz. Rusya ve Amerika'nın ilgili anlaşmaları oldu. Birçok kez insani ara ilan edildi. İki hafta boyunca Rus ve Suriye'nin uçakları Halep'te çalışmıyor. Fakat her seferinde bu insani araları teröristler kendi birliklerini ve silah depolarını doldurmak için kullanıyorlar" ifadelerini kullandı.

"BU KRİZİN ÇÖZÜM YOLLARINI ARIYORUZ"

Lavrov, El Nusra'nın Doğu Halep'i kontrol ettiğini ve silahlı birliklerinin sivil vatandaşları rehin aldıklarını belirtti.

Lavrov şöyle devam etti, "Amerika, Suudi Arabistan, Katar ve Türkiye temsilcileri ile çalışmaya devam ediyoruz. Bu krizin çözüm yollarını arıyoruz. Siyasi sürecin başlaması BM Güvenlik Konseyi'nin kurallarını ihlal ederek teröristlere yardım eden, görüşmek istemeyen, sadece Esad rejimini yok etmek isteyen kişiler tarafından sabote ediliyor.

BM Güvenlik Konseyi'nin Suriye konusundaki kararları herkes tarafından düzgün bir şekilde yerine getirilseydi, şu anda durum tamamen farklı olurdu."

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2016, 12:08
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35