banner15

Le Pen hesaplarının kapatılmasına kızdı

Fransa'da aşırı sağın lideri Le Pen, iki banka tarafından partisine ve kendisine ait hesapların kapatılma kararına tepki göstererek Fransa'da demokrasinin finansal oligarşinin tehdidi altında olduğunu savundu

Le Pen hesaplarının kapatılmasına kızdı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Fransa'da aşırı sağcı Ulusal Cephenin (FN) lideri Marine Le Pen, iki bankanın partisine ve kendisine ait hesapları kapatma kararı almasına tepki göstererek suç duyurusunda bulunacaklarını belirtti.

Le Pen, Paris'te düzenlediği basın toplantısında, dün bir bankanın partisine ait teşkilatların hesaplarının kapatılacağına dair duyurusunu değerlendirdi.

Fransa'da son dönemde partisine yönelik faaliyetlerin, tüm kanun ve kurallara aykırı bir kampanyaya dönüştüğünü kaydeden Le Pen, "Bir muhalefet partisini boğma girişimiyle karşı karşıyayız." dedi. Le Pen, Fransız demokrasisinin finansal oligarşinin tehdidi altında olduğunu iddia etti.

Fransa genelinde uzun yıllardır parti teşkilatlarının hesaplarının bulunduğu bir banka tarafından hesaplarının kapatılması yönünde bir karar alındığını kaydeden Le Pen, aynı zamanda 25 yıldan beri kişisel hesabının bulunduğu başka bir bankadan da benzer bir kararın kendisine iletildiğini açıkladı.

Le Pen, bankayla kişisel hesabının kapatılması yönündeki karara dair görüşmesinin detaylarını basınla paylaşarak 25 yıldır müşterisi olduğu bankanın kendisini tanımadığı gerekçesiyle hesabını kapatma kararı aldığını ve bunun gülünç olduğunu belirtti.

İki banka tarafından alınan kararın Fransa'daki demokrasinin durumunu açık bir şekilde göz önüne serdiğini vurgulayan Le Pen, "Partimize yönelik siyasi ayrımcılık yapıldığı gerekçesiyle suç duyurusunda bulunacağız." ifadelerini kullandı.

Le Pen, Fransa'da diğer bankaların Ulusal Cephe partisine hesap açmama kararı aldıklarını da kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2017, 16:20
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35