Le Pen'den Brexit övgüsü

Le Pen, "İngiliz halkı ayrılma kararı ile hem kendi ülkesine duyduğu aşkı haykırmış hem de tüm dünyaya bir özgürlük mesajı vermiştir." dedi

Le Pen'den Brexit övgüsü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Fransa'da aşırı sağcı Ulusal Cephe Partisi (FN) lideri Marine Le Pen, İngiliz halkının AB'den ayrılma kararı ile zincirlerini kırdığını belirterek olayın Berlin Duvarı'nın yıkılmasından bu yana Avrupa’da meydana gelen en önemli olay olduğunu savundu.

Avrupa Parlamentosu (AP) Genel Kurulu’nda milletvekillerine hitap eden Le Pen, "Ayrılma kararı Berlin Duvarı'nın yıkılmasından bu yana Avrupa’da meydana gelen en önemli olay oldu. İngiliz halkı ayrılma kararı ile zincirlerini kırmıştır. Onlar hem kendi ülkesine duyduğu aşkı haykırmış hem de tüm dünyaya bir özgürlük mesajı vermiştir." diye konuştu.

"AB’NİN DAĞILMASI GEREKİYOR"

Avrupa’nın birçok ülkesinde şimdiye kadar düzenlenen referandumlarda halkın kararının Brüksel yönetimi tarafından dikkate alınmadığını savunan Le Pen, "Saçma-sapan politikalarla işsizlik, göç gibi sorunların ortaya çıkarıldığını, endüstrileşmenin gerilediğini" kaydetti.

Konuşmasının sonunda AB’nin dağılması gerektiği görüşünü tekrarlayan Le Pen, "Kendi adıma ben Fransa için bu işi gönüllü olarak yapmaya hazırım, yaşasın hür halklar, yaşasın İngiltere ve yaşasın Fransa." ifadeleriyle konuşmasını bitirdi.

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2016, 15:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sami GÜNGÖR
Sami GÜNGÖR - 3 yıl Önce

Tamamiyle haklı bir karardır. İngiltere bağımsızlığına kavuşmuştur. Sıra şimdi diğer üye ülkelerde hepsi Birlikten ayrılarak ekonomik özgürlüğe kavuşmalıdır.

banner39

banner36

banner37

banner35