banner15

Le Soir gazetesi saldırıyla ilgili haber yayımlamayacak

Belçika'da ülkenin en çok satan Le Soir gazetesi, savcılığın talebi üzerine Brüksel'deki saldırılarla ilgili devam eden soruşturmaya ilişkin haber yayımlamama kararı aldı.

Le Soir gazetesi saldırıyla ilgili haber yayımlamayacak

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Belçika Federal Savcılığı, gazetecilere soruşturmanın seyrini tehlikeye sokmaması amacıyla Brüksel'deki saldırılara ilişkin bilgi paylaşımından kaçınmaları uyarısında bulundu.

Le Soir gazetesi, internet sitesinde savcılığın talebine atıfta bulunarak "Bu nedenle süregelen soruşturmaya ilişkin haber yayınlamayacağız" ifadesi kullanıldı.

Brüksel'de saldırıların ardından polis çeşitli yerlere baskınlar düzenlerken, şu ana kadar gözaltına alınan kişi ya da kişiler olup olmadığına ilişkin açıklama yapılmadı.

Saldırıların ardından cep telefonlarıyla iletişimde de sorunlar yaşanıyor.

Belçika Kriz Merkezi, vatandaşlara internet üzerinden iletişim kurmaları, internette video izlememeleri veya müzik dinlememeleri tavsiyesinde bulundu.

Ülkenin önde gelen internet şirketleri de Brüksel'deki kablosuz internet hizmetlerini ücretsiz olarak kullanıma sunmaya başladı.

Belçika'nın başkenti Brüksel'de bu sabah Zaventem Havalimanı'nda ve Maelbeek metro istasyonunda düzenlenen terör saldırılarında en az 34 kişi öldü, 100'den fazla kişi yaralandı.

Saldırılardan sonra terör tehdidi seviyesi en üst düzeye çıkarıldı, Zaventem Havalimanı boşaltıldı, tüm seferler iptal edildi ve metro istasyonları kapatıldı.

Belçika Başbakanı Charles Michel, saldırılardan sonra yaptığı ilk açıklamada, soğukkanlı olunması ve dayanışma içinde davranılması çağrısında bulundu.

Saldırıların ardından Belçikalı yetkililer, halka, evlerinden ya da ofislerinden ayrılmamaları çağrısı yapmıştı

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2016, 17:16
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48