banner39

'Libya ikinci Suriye olmamalı'

Almanya Dışişleri Bakanı Maas, Libya'nın ikinci bir Suriye olmaması gerektiğini söyledi.

Avrupa 08.01.2020, 21:30 08.01.2020, 21:32
'Libya ikinci Suriye olmamalı'

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko MaasLibya Ulusal Mutabakat Hükümeti Başkanlık Konseyi Başkanı Fayiz es-Serrac ile Brüksel'de yaptığı görüşmenin ardından gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Başkent Trablus çevresinde durumun daha da zorlaştığını belirten Mass, "Libya, ikinci bir Suriye olmamalı. Libya'nın da vekalet savaşlarına sahne olmasını istemiyoruz." dedi.

Mass, Başkan Serrac'ın, Berlin'de gerçekleştirilmesi planlanan Libya Konferası'nı desteklediğini bildirdi.

Birleşmiş Milletler gözetiminde Libya'da ateşkes sağlanması, silah ambargosu uygulanması ve siyasi sürecin hızlandırılması gerektiğini dile getiren Mass, ''Bu, gelecek haftalarda Berlin'de Libya konusunda bir zirve düzenleyip düzenleyemeyeceğimize kısa sürede karar verebilmemiz için önemli bir ön koşuldur." diye konuştu.

Libya'da meşru hükümet güçleri ile silahlı milisler arasında çatışmalar yaşanıyor.

Kaynak: AA

banner53
Yorumlar (1)
hunkartensi 1 yıl önce
darbeci generali destekleyen Fransa yı neden hiç birisi görmüyor ya çıkıp siz ne yapıyorsunuz bu AB politikasına aykırı değil mi diye bir sorun Türkiye desteklemesin kimi BM nin resmen tanıdığı bir hükumeti desteklemesin demek siz onları desteklemeyin darbeci general geçsin iktidara demek değil mi e mademki darbeleri normal görüyorsunuz da o zaman senelerce Türkiye ye neden darbe yapıldı askeri hükumet var size ambargo uygulayacağız dediniz bu iki yüzlülük değil mi biz sizlerin şimdiye kadar bizden istediğiniz şekilde hareket ediyoruz yani sorun bizde değil sizde
14
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?