banner39

Londra Ramazan ayında 'sübhanallah' diyecek

İngiltere'nin başkenti Londra'da ramazan ayı boyunca otobüslerde " subhanallah" yazılarak Suriyeli sığınmacılara yardım kampanyası yapılacak

Avrupa 09.05.2016, 17:18 27.05.2016, 16:23
Londra Ramazan ayında 'sübhanallah' diyecek

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İngiltere'nin başkenti Londra'nın simgelerinden olan kırmızı, iki katlı otobüslerin üzerinde 'Sübhanallah' yazılı ilanlar yer alacak.

Uluslararası insani yardım kuruluşu 'Islamic Relief', ramazan ayı boyunca Suriye'deki çatışmaların kurbanlarına kampanyayla yardım toplanacağını bildirdi.

Kuruluşun İngiltere Direktörü Imran Madden, "Bu bir anlamda iklimi değiştirme kampanyası olacak. Çünkü uluslararası yardım ve bu ülkedeki Müslüman toplum etrafındaki olumsuz havayı değiştirmek istiyoruz" dedi.

​Uluslararası yardımın, son 15 yılda aşırı yoksulluk içinde yaşayanların sayısının yarı yarıya azaltılmasına yardımcı olduğunu belirten Madden, İngiltere'deki Müslümanların ramazan ayında yardım kuruluşlarına 100 milyon sterlinden fazla para bağışladığını kaydetti.

Londra'nın yanı sıra Birmingham, Manchester, Leicester ve Bradford şehirlerindeki otobüslerde de bu ay sonundan itibaren bu posterler olacak.

Birleşik Krallık'ta yaklaşık 3 milyon Müslüman yaşıyor, bu nüfusun yarısı başkent Londra'da bulunuyor.

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?