banner15

Londra'da binlerce kişi 'Brexit'i protesto etti

İngiltere'nin Avrupa Birliği'nden ayrılmasını istemeyen İngilizler, meydanlara indi. Binlerce İngiliz ayrılma kararına tepki göstererek parlamento önüne kadar yürüdü.

Londra'da binlerce kişi 'Brexit'i protesto etti

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İngilterenin Avrupa Birliğinden ayrılma kararına tepki gösteren on binlerce kişi başkent Londrada protesto gösterisi düzenledi.

Londrada ünlü Hyde Parkta bir araya gelen binlerce "Brexit" karşıtı buradan Parlamento önüne yürüyerek referandum sonucunu protesto etti.

İngiltere'nin Avrupa Birliği'nde kalmasını isteyen eylemciler, ellerinde Avrupa Birliğinde kalınmasını istedikleri yönünde İngilterenin Avrupa Birliğinde kalmasını istiyoruz , Sev nefret etme , Başbakan Cameron ne yaptın?, Birleşik Krallık Birleşik Avrupa, Avrupayı çok seviyoruz yazılı dövizler taşıdılar.

Gösteriye hamile kadınlar, çocuklar ve yaşlıların da katıldığı gözlendi. Bugün gerçekleştirilen protestonun bugüne kadar düzenlenen referandum karşıtı en büyük katılımlı gösteri olduğu ifade edildi.

YÜZDE 52 AYRILMA KARARI

Birleşik Krallık ta geçen hafta yapılan referandum sonucunda, Avrupa Birliği'nden ayrılık kararı çıkmış "Brexit" referandumu, yüzde 52 oy oranını elde eden ayrılıkçıların zaferiyle sonuçlanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2016, 19:13
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35