banner39

Londra'da ölen FSB subayı Müslüman olmuş

Londra'da ölen FSB eski subaylarından Alexander Litvinenko'nun eşi, kocasının Müslüman olduğunu açıkladı

Avrupa 04.02.2015, 14:38 31.07.2015, 17:37
Londra'da ölen FSB subayı Müslüman olmuş

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Londra'da zehirlenerek hayatını kaybeden Eski FSB subayı Alexander Litvinenko’nun eşi, Rus istihbaratçının ölümünden önce İslam dinini seçtiğini ve Çeçenistan'da defnedilmek istediğini söyledi.

BBC radyosu İngiliz Mahkemesinin dün Londra'da Litvinenko’nun ölümünden önce İngiliz polisine verdiği bilgileri açıklamaya başladığını haber verdi.

İngiliz medyasına göre Marina Litvinenko eşinin sürgündeki Çeçen siyasetçi Ahmed Zakayev’in davetine uyarak İslam’ı seçmeye karar verdiğini söyledi. Marina Litvinenko şunları söyledi:

"Alexander İslam'ı kabul etmişti. O hasta iken Müslüman olan Ahmed Zakayev ziyaretine geldi. Eşim Rus Ortodoks dininde idi, ancak dindar biri değildi. Eşim Ahmet’e ‘Sen Allah’la nasıl konuşuyorsun? Ben nasıl Müslüman olabilirim’ diye sordu. Ahmet’in dediklerini Alexander yavaş yavaş tekrar etti. Ahmet “İşte sen de Müslüman oldun” diye eşimi tebrik etti.

Sonradan eşimin yanına bir imam da geldi. Eşime İslam'a girmek için neler söylemesi gerektiğini öğretti. Yani eşim bilerek İslam’ı seçmişti.”

Eşini daha sonra bir papazın da ziyaret ettiğini belirten Litvinenko, eşinin ona Müslüman olduğunu söylemesi üzerine papazın “Müslüman olabilirsin. Şükür ki komünist değilsin” dediğini aktardı.

banner53
Yorumlar (0)
9
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?
Günün Karikatürü Tümü