banner15

Londra'da otobüste İslamofobik saldırı

Londra'da otobüse binmeye çalışan Müslüman bir kadın, iki kişinin saldırısına uğradı ve otobüsten atıldı

Londra'da otobüste İslamofobik saldırı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İngiltere'nin başkenti Londra'da toplu ulaşım araçlarındaki islamofobik vakalara bir yenisi eklendi. Müslüman bir kadının iki kadının saldırısına uğrayarak otobüsten indirildiği açıklandı.

Görgü tanıklarının ifadesine göre olay 28 Ekim günü Londra'nın Elephant and Castle istasyonu civarında meydana geldi. Otobüse binmeye çalışan 40 yaşlarında tesettürlü bir kadın, iki kadının saldırısına uğradı. Tanıkların ifadesine göre kadınlar Müslüman kadının kafasına yumruk attı ve zorla otobüsten attı.

Müslüman kadının yaralandığı ve hastaneye kaldırıldığı belirtilirken saldıran iki kadın hakkında henüz herhangi bir işlem yapılmadı.

Görgü şahitlerinden biri kadının otobüsten atıldıktan sonra yere yuvarlandığını ve olay yerine polis çağrıldığını söyledi. Saldırganların 20'li yaşlarda iki siyahi kadın olduğu ve çok sayıda kişinin fotoğraflarını çektiği belirtilirken olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

DAHA ÖNCE DE OLMUŞTU

Geçtiğimiz günlerde de Londra'da bir belediye otobüsünde bir Türk vatandaşına yapılan sözlü saldırı cep telefonuyla görüntülenmişti. Ne zaman çekildiği tam olarak bilinmeyen görüntüde, siyahi bir  kişi nasıl başladığı bilinmeyen tartışmada, Türk vatandaşına, Müslüman ve Türk  olduğu için hakaretler ediyordu.

Bir başka olayda ise otobüste yolculuk yapan Müslüman bir hamile kadın, başka bir İngiliz tarafından saldırıya uğramıştı. Müslüman kadını IŞİD'çilere benzeten İngiliz kadın, ağır hakaretlerde bulunarak, mağdure kadının ülkesine geri gitmesi gerektiğini savunmuştu.

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2015, 14:03
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35