Lufthansa pilotları grev kararı aldı

Alman Hava Yolları Lufthansa'da çalışan pilotlar, görüşmelerde taleb ettiklerini alamadıkları için grev yapacaklarını bildirdiler.

Lufthansa pilotları grev kararı aldı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Almanya'da hava trafiğinde önümüzdeki günlerde yine kaos yaşanması bekleniyor. Lufthansa Hava Yollarında çalışan pilotlar, görüşmelerden istedikleri sonucu alamadıkları için grev yapacaklarını bildirdiler.

Pilot sendikası 'Vereinigung Cocpit' (VC) yönetim kurulu üyesi Ilona Ritter, Lufthansa'nın şu andan itibaren artık süreli ya da süresiz grevleri hesaba katması gerektiğini, grev yapılması yönündeki kararın sendika üyelerinin yüzde 99 katılımıyla verildiğini söyledi.

Ritter, yapılacak her grevin en az 48 saat önce bildirileceğini, yolcuların yoğun olduğu Paskalya Bayramında grev yapılmayacağını belirtti. Grev kararının alındığı ilk oylamaya, Lufthansa pilotları yanısıra, Lufthansa'nın kargo şirketi ve ucuz uçuş imkanı sağlayan Germanwings şirketinde çalışan toplam 5 bin 400 kişi katıldı.

Görüşmelerde VC'yi temsil eden Thomas von Sturm, artık topun Lufthansa'da olduğunu, kendilerine yeni bir teklif yapması gerektiğini söyledi. Sendika, Alman Hava Yollarının yeni bir teklif yapmasına imkan vermek maksadıyla grev için kesin bir tarih vermedi.

Lufthansa sözcüsü holdingin pozisyonunu değiştirmediğini ve yeni bir teklif yapmadığını söyledi. Sözcü, sendikaya yeniden görüşme masasına oturma çağrısı yaptı.

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2014, 14:10
banner53
YORUM EKLE

banner39