banner39

Lufthansa'dan '4. sınıf' yolcu uygulaması

Alman havayolu şirketi Lufthansa, ekonomik krize çare olarak, 'Premium Economy' adıyla dördüncü sınıf uygulamasına geçiyor

Avrupa 25.03.2013, 17:24 25.03.2013, 17:24
Lufthansa'dan '4. sınıf' yolcu uygulaması

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Almanya'nın en büyük havayolu şirketi Lufthansa, ekonomik krize yeni çareler arıyor. Alman şirket bu kapsamda uçaklardaki oturma düzeninde değişiklik yapacağını duyurdu.

Süddeutsche Zeitung'un aktardığı habere göre, Alman havayolu şirketi uçaklarda şimdiye kadar uygulanan First Class, Business Class ve Economy Class gibi oturma düzenlerine bir yenisini daha ekleyecek.

Lufthansa Yönetim Kurulu Başkanı Christoph Franz, gazeteye verdiği mülakatta başlatacakları "4. sınıf"ın adını "Premium Economy" olarak açıkladı.

Şirket, Business Class ve Economy Class arasında yer alacak yeni oturma düzeniyle yolculara ekonomi sınıfının ucuzluğunu ve iş sınıfının konforunu sunmayı amaçlıyor. Böylelikle daha fazla yolcu kazanmayı hedefleyen şirket krizin etkilerini de hafifletmeyi istiyor.

Lufthansa uçaklarının yeni oturma düzenine göre gelecek yıl bahar aylarından itibaren teknik olarak hazırlanacağı belirtildi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?